fbpx

Postimees: Siim Raie avas Nõmmel kaasaegse kunsti müügi galerii Artrovert

2. märtsist on Tallinnas, Nõmmel, aadressil Raudtee tn 23/1 avatud uus Eesti kaasaegsele kunstile pühendatud galerii ARTROVERT. Esindatud on tööd noortest tärkavatest kunstnikest kuni elavate klassikuteni. Galerii missiooniks on tuua kaasaegsed autorid inimestele lähemale ja nende kodudesse.

Galerii asutaja Siim Raie kommenteeris avamist: «Minu inspiratsiooniks on olnud juba kaks aastat kestev pandeemia, mille käigus olen pidanud sadu videokoosolekuid ja näinud paljudel inimestel koduseks taustaks tühje seinu. Seinu, mis võiks olla täidetud kaasaegse Eesti kunstiga.»

Olles ise kunsti koguja, siis näen ja mõistan, kui oluline on see keskkond, milles elame ja töötame. Selle mõtestatus, vahelduvus, esteetilisus, aga ka mängulisus. Kaasaegsel kunstil on kõik need omadused muuta me meeleseisundeid ja keskkondi paremaks. Kaasaegne kunst ei pea jääma üksnes näitustele ja muuseumidesse, Artrovert galerii missioon on kunsti jõudmine meie igapäevaellu.

Nimi Artrovert on tuletatud sõnadest ekstravert / introvert ning kunst. Kui introvert on keegi, kes on suunatud sissepoole, siis artovert on keegi, kes on alati pööranud oma pilgu kunsti poole. Galeriis on esindatud nende kunstnike tööd, kes minu pea pöörama panevad ja pilku püüavad, kommenteeris Raie.

Avamiskollektsioonis on müügil: Anders Koort, Eero Alev, Janika Turu, Kadri Toom, Kiwa, Kristi Kongi, Liisa Jugapuu, Mihkel Ilus, Olev Kuma, Saskia Järve, Sirja-Liisa Eelma ja Sirje Runge. Peatselt on lisandumas veel mitmeid autoreid ja töid.

Galeriis on lisaks kunstile väljas Skandinaavia brändide Norr11 ja 101 Copenhagen mööbel, valgustid ning disaini- ja interjööritooted.

Lugege tervet artiklit Postimees Kultuur lehelt: Siim Raie avas Nõmmel kaasaegse kunsti müügi galerii Artrovert

Täname kajastamast PM Kultuur ja ootame külla!